Aktualności

2010 - 10 - 11

Właśnie wystartowała nasza nowa strona internetowa.

 

Studnie

Studnie

WODA – jest potrzebna do rozpoczęcia robót budowlanych. Po zakończeniu budowy, istniejąca studnia może służyć do zaopatrzenia w wodę np. ogrodu, lub budynków gospodarczych.
Mimo podłączenia do wodociągów, właściciele często korzystają ze studni. Najczęściej woda ze studni wykorzystywana jest do podlewania ogrodu, trawnika, lub po prostu do mycia aut. Dzieje się tak głównie ze względu na to, że za wodę wodociągową musimy płacić, a na podlanie ogrodu i zaopatrzenie roślin w odpowiednia ilość wody idzie dość spora liczba m3 wody, podlewając ogród wodą pobieraną ze studni trzeba doliczyć tylko koszt wykorzystania energii elektrycznej do napędu pompy.

STUDNIE – Abisyńskie i Głębinowe

  • Studnie Abisyńskie - są wykonywane z rur PE zakończonych filtrem z PVC i siatki studniarskiej, który umieszczany jest w warstwie wodonośnej. Do pompowania wody ze studni abisyńskiej używa się pomp samozasysających ssąco-tłoczących.
  • Studnie Głębinowe - buduje się z rur zakończonych filtrem z rurą podfiltrową, które umieszcza się w warstwie wodonośnej. W wywierconych otworach umieszcza się pompy głębinowe.

PRZEPISY MÓWIĄ ŻE STUDNIA POWINNA ZNAJDOWAĆ SIĘ:

  • Przynajmniej 5metrów od granicy działki (sąsiad może wyrazić zgodę na bliższe sąsiedztwo)
  • Co najmniej 7,5 metra od rowu przydrożnego
  • Nie mniej niż 15metrów do szczelnych szamb (a 30 metrów od instalacji rozsączających biologicznie oczyszczone nieczystości)
Copyright © 2018 ŚwiatWody